۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵:۲۹

ردا، رسانه عصر امت-امامت

ارتباط با ما / آرشیو / تلگرام / سروش / ایتا / فیس بوک / جست و جو
۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۸:۱۱ زمان مطالعه : ۸ دقیقه

تولیت حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) روز قدس را فرصت مناسبی برای یادآوری ظلم ظالمان و حمایت از مظلومان عالم دانست و گفت: در ایام ماه رمضان باید به سیل‌زدگان کشور نیز توجهی ویژه شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه رسانه ای اجتماعی ردا، آیین شب احیای نوزدهم ماه مبارک رمضان در آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها برگزار شد.

بر اساس این گزارش حجت الاسلام سید محمد سعیدی امشب در مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) برگزار شد، با اشاره به اینکه ماه رمضان به‌ویژه شب‌های قدر فرصت مناسبی برای بخشیده شدن گناهان است، اظهار داشت: ناامیدی از بالاترین گناهان است؛ چراکه انسان ناامید به جایگاه والای خداوند متعال بی‌توجه است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، وجوب توبه را وجوبی فوری دانست و ابراز داشت: برخی از واجبات فرصت دارند مانند نماز و روزه ولی برخی از واجبات فوری است و توبه نیز از همین دست واجبات است.

امام‌جمعه قم در ادامه از دیگر شرایط توبه را تصمیم شخص گناه کننده بر پرهیز از تکرار گناه دانست و گفت: در شب‌های احیای ماه مبارک رمضان خداوند بر ما منت گذاشته و بانام اهل‌بیت(ع) ما را همراه کرده است.

وی ادامه داد: اگر فردی بر نافرمانی الهی اصرار کند خود را از محوطه ایمان خارج می‌کند و اگر خداوند متعال عنوان پرافتخار «ایهاالمومنین» را شامل گناهکاران نمی‌کرد و خطاب می‌کرد که ای گناهکاران توبه کنید موجب رسوایی گناهکاران می‌شد، خداوندی که بندگان خود را دوست دارد هیچ‌گاه به دنبال رسوایی آن‌ها نخواهد بود و در قیامت نیز به خاطر گناهان بندگان را بی‌آبرو نخواهد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم بابیان اینکه خداوند متعال همیشه راه توبه را باز گذاشته است، عنوان داشت: توبه از گناه واجب شرعی همانند دیگر واجبات است و این واجب الهی شرایط مختلفی دارد که یکی از آن‌ها اراده و عمل برای ترک گناه است که بدون این دو توبه پذیرفته نیست.

حجت الاسلام سعیدی بر لزوم دوستی با اهل‌بیت(ع) تاکید کرد و اظهار داشت: دوستی با اهل‌بیت(ع) مسیر مناسبی برای رسیدن به اوج کمالات الهی است و اگر انسان از این مسیر وارد نشود راه به‌جایی نمی‌برد؛ همان‌طور که در روایات مختلف تاکید شده است بدون محبت، ولایت و سرسپردگی نسبت به اهل‌بیت(ع) به هیچ جایی نمی‌توان رسید.

تولیت حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) با اشاره به اینکه روز قدس فرصت مناسبی برای یادآوری ظلم ظالمان و حمایت از مظلومان عالم است، گفت: در ماه رمضان باید به سیل‌زدگان کشور نیز توجهی ویژه داشته باشیم و در این راستا استمرار خدمت شرافتمندانه و کریمانه به آن‌ها را موردتوجه قرار دهیم.

وی افزود: اگر فردی بر نافرمانی الهی اصرار کند خود را از محوطه ایمان خارج می‌کند و اگر خداوند متعال عنوان پرافتخار «ایهاالمومنین» را شامل گناهکاران نمی‌کرد و خطاب می‌کرد که ای گناهکاران توبه کنید موجب رسوایی گناهکاران می‌شد، خداوندی که بندگان خود را دوست دارد هیچ‌گاه به دنبال رسوایی آن‌ها نخواهد بود و در قیامت نیز به خاطر گناهان بندگان را بی‌آبرو نخواهد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم بابیان اینکه خداوند متعال همیشه راه توبه را باز گذاشته است، گفت: توبه از گناه واجب شرعی همانند دیگر واجبات است و این واجب الهی شرایط مختلفی دارد که یکی از آن‌ها اراده و عمل برای ترک گناه است که بدون این دو توبه پذیرفته نیست.

حجت الاسلام سعیدی بر لزوم دوستی با اهل‌بیت(ع) تاکید کرد و عنوان داشت: دوستی با اهل‌بیت(ع) مسیر مناسبی برای رسیدن به اوج کمالات الهی است و اگر انسان از این مسیر وارد نشود راه به‌جایی نمی‌برد؛ همان‌طور که در روایات مختلف تاکید شده است بدون محبت، ولایت و سرسپردگی نسبت به اهل‌بیت(ع) به هیچ جایی نمی‌توان رسید.

تولیت حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) با اشاره به اینکه روز قدس فرصت مناسبی برای یادآوری ظلم ظالمان و حمایت از مظلومان عالم است، گفت: در ماه رمضان باید به سیل‌زدگان کشور نیز توجهی ویژه داشته باشیم و در این راستا استمرار خدمت شرافتمندانه و کریمانه به آن‌ها را موردتوجه قرار دهیم.


rastaxiz

سردبیر

ردا؛ رسانه عصر امت امامت | انتشار یادداشت و تحلیل اصحاب قلم

نظرات خوانندگان