۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۰:۴۴

ردا، رسانه عصر امت-امامت

ارتباط با ما / آرشیو / تلگرام / سروش / ایتا / فیس بوک / جست و جو
۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰:۱۸ زمان مطالعه : ۵ دقیقه

در حالی رئیس قوه قضاییه برخی از واگذاری های انجام شده را تاراج منابع ملی توصیف کرده و دلیل ورود قوه قضاییه به این مسائل را همین تاراج ها دانسته که حسن روحانی در سخنان روز گذشته خود اذعان می کند: فساد و رانت با بگیر و ببند و دادگاه از بین نمی‌رود و دستگاه قضائی آخرین مرحله است.

به گزارش پایگاه رسانه ای اجتماعی ردا، حجت‌الاسلام‌ سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در گردهمایی بزرگ مبلغان محرم که در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد با اشاره به اینکه مردم خواستار اجرای قانون و مبارزه با تبعیض و فساد هستند تصریح کرد: باید نظام اداری در کشور، در تراز انقلاب اسلامی باشد و همه باید در این مسیر گام بردارند.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی نمی‌تواند نسبت به فساد بی تفاوت باشد و رسیدگی عادلانه و منصفانه انجام می‌دهد، گفت: قضات در کشور پرونده های مختلف را پیگیری می کنند و صدای کسی در نمی‌آید ولی وقتی پرونده کسانی که به قدرت و ثروت متصل هستند روی میز قاضی قرار می‌گیرد، فریادها بلند می‌شود که این جناحی و سیاسی است. البته قضات ما با این حرف ها آشنا هستند و رسیدگی عادلانه و منصفانه دارند.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به اینکه دولت باید از تصدی گری در اقتصاد خودداری کرده و به عنوان ناظر و حامی ایفای نقش کند، یادآور شد: باید فعالیت های اقتصادی به بخش خصوصی سپرده شده و البته در خصوص واگذاری ها نیز باید کار کارشناسی و مطالعات لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه کارگران نسبت به برخی واگذاری های غیرکارشناسی حرف دارند و برخی از واگذاری ها تاراج منابع ملی بوده که قوه قضاییه به این مسائل ورود کرده است، یادآور شد: باید سخنان کارگران اراکی و تبریزی و دغدغه های کارگران هفت تپه و کرمانشاهی شنیده شود.(منبع: فارس)

گفتنی است حسن روحانی رئیس جمهور در پانزدهمین جشنواره شهید رجایی در بخش از سخنان خود گفته که: البته مردم و رسانه ها آزاد هستند و دستگاه قضائی مستقل است و می تواند فردی را به علت تخلف طبق قانون محاکمه کند، اما نگذارید شائبه سیاسی به وجود بیاید که اگر شائبه سیاسی ایجاد شود، قضاوت مرده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: اگر این ذهنیت برای مردم ایجاد شود که آن کسی را که به دلیل فساد محاکمه شده است، وابسته به آن خط و جریان است.اگر این شبهه در ذهن مردم به وجود بیاید، دستگاه قضائی، قضاوت مشروعیت خود را از دست می دهد.
وی ادامه داد: مردم باید حس کنند که هر فردی در این کشور از هر قوم، مذهب، قبیله، جناح باشد، وقتی به دادگاه رفت، قاضی همه را یکسان می بیند. اگراین موضع اتفاق بیفتد، ما پیشرفت می کنیم.

روحانی اظهار داشت: ما امروز یکی از وظایف بزرگ مان مبارزه با فساد و رانت در این کشوراست.  فساد و رانت اما با بگیر و ببند و دادگاه از بین نمی رود بلکه دستگاه قضائی آخرین مرحله است.(منبع: فارس)

 


rastaxiz

سردبیر

ردا؛ رسانه عصر امت امامت | انتشار یادداشت و تحلیل اصحاب قلم

نظرات خوانندگان