۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۱:۰۲

ردا، رسانه عصر امت-امامت

ارتباط با ما / آرشیو / تلگرام / سروش / ایتا / فیس بوک / جست و جو
۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳:۰۹ زمان مطالعه : ۵ دقیقه

یلدای 97 به بلندای شب‌های انتظار رنگ و بوی مهدوی به خود گرفته و چه زیباست ثانیه‌های انتظار در بلندترین شب سال گره بخورد به انتظار برای به سر رسیدن تاریکی و ظلمتی به بلندای تاریخ با ظهور حضرت موعود.

به گزارش پایگاه رسانه ای اجتماعی ردا، تلاقی شب یلدا در سال ۹۷ با روز جمعه که منتسب به امام غایب از نظر حضرت بقیه‌الله الاعظم حضرت ولی‌عصر (عج) است، شاید بهانه‌ای برای یاد از آن امام منتظر باشد.
یلدای ۹۷ به بلندای شب‌های انتظار رنگ و بوی مهدوی به خود گرفته و چه زیباست ثانیه‌های انتظار در بلندترین شب سال گره بخورد به انتظار برای به سر رسیدن تاریکی و ظلمتی به بلندای تاریخ با ظهور حضرت موعود.
شب یلدا در نخستین روز فصل زمستان همه‌ساله به‌عنوان بلندترین شب سال جشن گرفته می‎شود و در ایران باستان نیز شب یلدا در واقع شب مقابله با تاریکی، قهر طبیعت و سرما است و مردم به بهانه مبارزه با تاریکی و مشکلات دور هم جمع می‌شوند چرا که تاریکی شب شاید نمادی از ظلمت و بی‌خبری باشد.
کاش فال حافظ شب یلدا همه این بشود:
«یوسف گم‌گشته بازآید به کنعان غم مخور
کلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور»
ظهور حضرت مهدی (عج) وقتی صورت می‌گیرد که شدت ظلم و تاریکی و شب‌های مظلومیت به بالاترین حد می‌رسد و نیاز به مبارزه با تاریکی ایجاد می‌شود؛ در این میان ظهور و حضور حضرت مهدی (عج) برای مبارزه با تاریکی و ظلمت به معنای آغاز بیداری تاریخی است.
آری شب یلدای امسال با در روز جمعه‌ای واقع‌شده که شاید یا ظهور حضرت مهدی (عج) به صبح برسد که بی‌شک در این صورت روشنایی حضور امام زمان (عج) بر دور هم‌نشینی‌های شبانه ما گسترده می‌شود.

رسول خدا صلی‌الله علیه وآله فرمودند: «اَفْضَلُ العِبادَهِ اِنْتِظارُ الفَرَجِ»؛ برترین عبادات، انتظار ظهور و فرج است. پس بیایید در ثانیه‌ها و دقیقه‌ها و ساعت‌های بلندترین شب سال در مسیر انتظار مولا و امام زمان (عج) و به یاد چشم‌های امام منتظر باشیم و برای ظهورش دست دعا بلند کنیم که کلید فرج مولا به حرکت و دعای ما بستگی دارد.
بدانیم «ما غایب و او منتظر آمدن ماست»؛ به‌راستی امام زمان (عج) آمدنی نیست، آوردنی است پس موثر در فرج باشیم، نه مقصر در غیبت.
به امید روزی که انتظار یلدایی ما با پایان انتظاری تاریخی همراه باشد.
ما منتظر صبح شب یلداییم
دستی به دعا تا فرج فرداییم
یلدایتان مهدوی
اللٌهُم عَجِل لِوَلِیک الفَرَج

منبع: ایکنا


rastaxiz

سردبیر

ردا؛ رسانه عصر امت امامت | انتشار یادداشت و تحلیل اصحاب قلم

نظرات خوانندگان