۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰:۵۸

ردا، رسانه عصر امت-امامت

ارتباط با ما / آرشیو / تلگرام / سروش / ایتا / فیس بوک / جست و جو
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰:۵۷ زمان مطالعه : ۷ دقیقه

سرکنسول ایران در عراق گفت: از شب گذشته دوستان ما آماده و مسئولان بانک مستقر هستند که در 18 مکان در کربلا و برخی صرافی‌ها دینار به زوار پرداخت شود.

به گزارش پایگاه رسانه ای اجتماعی ردا، میرمسعود حسینیان با اشاره به وقوع بارندگی و طوفان در عراق، گفت: در مسیر نجف به کربلا سیل جمعیت در حرکت است و مواکب آماده شده اند.

وی افزود: عزیزان باید فقط از راهی که تعیین شده حرکت کنند؛ متاسفانه عزیزان بدلیل ترافیک از مسیر دیگر تردد می‌کنند.

میزان که از حسینیان در این باره گفت و گو گرفته بود نوشت: تا کنون چند مورد تصادف در مسیر‌ها به دلیل عدم دقت رانندگان عراقی رخ داده است؛ بنابراین زوار از مسیر‌های مشخص شده تردد کنند.

تسنیم به نقل از میزان از زبان حسینیان نوشت: کماکان مشکل ویزای جعلی را داریم و روز گذشته نیز چند مورد را به کشور بازگرداندیم.

در پایان این مصاحبه تصریح شده است : از شب گذشته مسیولان بانک مستقر هستند که در ۱۸ مکان در کربلا و برخی صرافی‌ها دینار به زوار پرداخت شود.

گفتنی است با توجه به مشکلات کنونی، صبر و بردباری را از زوار درخواست داریم. امسال در زمینه صدور ویزا و در مرز‌ها مشکلاتی وجود دارد؛ بنابراین از زوار می‌خواهیم صبور باشند. 

پیمودن مسیر کربلا با راحتی همراه نیست و زوار با این دید قدم در راه بگذارند و ان شاالله سفر خوبی داشته باشند.

در همین باره اسپوتنیک در همین باره نوشت: 

اکثر زایران اربعین امسال با توجه به افزایش نرخ ارز ، پیش از عزیمت به عراق در تکاپوی خرید دینار عراقی هستند و در حال حاضر نرخ هر هزار دینار عراقی در بازار ایران به‌نرخ آزاد معادل ۱۳ هزار تا ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان است.

اما جالب اینکه بر اساس اعلام برخی از زایرانی که در این ایام در عراق هستند، در حال حاضر نرخ خرید دینار در عراق به‌ازای هر هزار دینار، معادل ۱۱ هزار تومان است یعنی حداقل ۲ هزار تومان ارزانتر از ایران می‌توان دینار را در خود عراق تهیه کرد.

از سوی دیگر نرخ کرایه‌های حمل‌ونقل در عراق که تا به امروز از سوی برخی مسیولان ایرانی اعلام شده است بسیار پایین‌تر از ارقام اعلامی است به‌طور نمونه یکی از مسیولان ستاد بازسازی عتبات چندی پیش در اعلام نرخ کرایه‌های مسیرهای مختلف در عراق، هزینه کرایه ون مسیر مهران به نجف اشرف را ۱۷ هزار دینار یعنی حدود ۲۲۰ هزار تومان اعلام کرده بود اما بر اساس اعلام زایرانی که طی روزهای اخیر اقدام به تردد در همین مسیر کرده‌اند، نرخ کرایه مسیر مهران به نجف اشرف چیزی حدود ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومان است و بسیاری از رانندگان هزینه‌ها را به‌صورت ریالی از زایران کشورمان دریافت می‌کنند.

از استان گیلان هم خبر می رسد که سردار محمد رضا اسحاقی فرمانده انتظامی استان گیلان  با حضور در پل بین المللی و همچنین پایانه مرزی آستارا در نقطه صفر مرزی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و محل استقرار  موکب های ویژه  زایران خارجی اربعین حسینی در محوطه این پایانه از نزدیک  تردد زایران خارجی اربعین حسینی در مرز زمینی آستارا را بررسی و همچنین از گیت های کنترل پاسپورت، سالن مسافری و فعالیت های پرسنل نیروی انتظامی و مرزبانی بازدید و در جریان روند تردد زایران قرار گرفت.(منبع : مهر)

همچنین مرتضی آقایی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به تعداد متقاضیان سفر اربعین حسینی تا امروز، گفت: تا صبح امروز یک میلیون و ۵۵۰ هزار نفر برای حضور در حماسه پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح نام‌نویسی کردند.

وی با اشاره به تسریع در روند صدور ویزای اربعین، افزود: یک میلیون و ۳۵۰ هزار ویزا نیز تاکنون صادر شده است که با تمهیدات انجام شده روند صدور ویزای زایران پس از تحویل مدارک به دفاتر زیارتی مجاز، از ۴۸ تا ۷۲ ساعت پیش‌بینی شد ه است که سعی داریم این زمان را کوتاه‌تر کنیم.(منبع: فارس)

 


rastaxiz

سردبیر

ردا؛ رسانه عصر امت امامت | انتشار یادداشت و تحلیل اصحاب قلم

نظرات خوانندگان