۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶:۰۸

ردا، رسانه عصر امت-امامت

ارتباط با ما / آرشیو / تلگرام / سروش / ایتا / فیس بوک / جست و جو
۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵:۱۰ زمان مطالعه : ۸ دقیقه

انفاق را فرهنگ اهل‌بیت و امام سجاد علیه‌السلام کرد و گفت: سپاه در کنار مردم از بزرگ‌ترین فاجعه ممکن انسانی تاریخ معاصر در حادثه سیل جلوگیری کرد این در حالی است که اقدام ابلهانه ترامپ آمریکا را به منفورترین حکومت تاریخ عصر حاضر بدل خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه رسانه ای اجتماعی ردا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر رفیعی امشب در محفل جشن شب میلاد امام سجاد علیه‌السلام که از سوی آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها در شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد به بررسی سیره عبادی و سیاسی امام چهارم شیعیان پس از قیام عاشور پرداخت و اظهار داشت: شرایط پس از عاشورا، برای امت اسلام شرایط  سخت و همگام با خفقان جدی بود.

سخنران آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها بابیان این‌که امام سجاد علیه‌السلام در افق اهداف حسنی و حسینی قیام عاشورا احیاء مبانی قیام و افشای حقائق دینی را در راس امور ترویجی خود قرار داده بودند، عنوان داشت: کمک مستقیم مالی به مردم و فقرا از سوی امام ازجمله اقداماتی بود که پس از واقعه حرّه در چهارچوب سیره سیاسی امام قرار گرفت.

وی افزود: پس از غارت مدینه از سوی حکومت جور امام سجاد علیه‌السلام روزانه به ۴۰۰ خانوار به‌صورت شبانه‌روزی کمک غذایی و مالی می‌داد تا جایی که در روایات آماده است که جسم مبارک امام از این اقدام لطمه‌های زیادی برداشت و تا هنگام دفن آثار آن بر روی بدن امام ظاهر بود.

عضو هیئت‌علمی جامعه المصطفی العالمیه بابیان این‌که دعا و مناجات سیره امام در احیاء عاشورا و ترمیم و بازآرایی مبانی دینی بود، ابراز داشت: ایجاد تشکیلات دینی از سوی امام سجاد علیه‌السلام از اقداماتی بود که نشان می‌داد امام پس از قیام عاشورا به دنبال پایه‌گذاری و یا زمینه‌سازی برای حکومت دینی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی با اشاره به این‌که ۳۵ سال مجاهدت امام سجاد در دوران امام باقر علیه‌السلام به بار نشست و نتایج آن ظاهر شد، عنوان داشت: دعا، مناجات، پند و اندرز،انفاق  و تربیت نیروی انسانی مومن در کالبد یک تشکیلات مدون دینی از اقداماتی بود که نشان می‌داد امام سجاد علیه‌السلام از زبان اقامه حدود الهی را در شرایط جور و تقیه را به امت ایمانی آموخت.

سخنران آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها به یکی از مصادیق تاریخ تبلیغ و احیاء انقلاب قلوب از سوی امام سجاد علیه‌السلام اشاره کرد و گفت: در روایتی از امام باقر علیه‌السلام نقل‌شده است« لَمَّا حَضَرَ عَلِیَّ بْنَ الْحُسَیْنِ علیهما السلام الْوَفَاهُ، ضَمَّنِی اِلی‏ صَدْرِهِ، ثُمَّ قَالَ: یَا بُنَیَّ، اُوصِیکَ بِمَا اَوْصَانِی بِهِ اَبِی علیه السلام حِینَ حَضَرَتْهُ الْوَفَاهُ، وَ بِمَا ذَکَرَ اَنَّ اَبَاهُ علیه السلام اَوْصَاهُ بِهِ علیه السلام، قَالَ: یَا بُنَیَّ، اِیَّاکَ وَ ظُلْمَ مَنْ لَایَجِدُ عَلَیْکَ نَاصِراً اِلَّا اللَّهَ».* امام باقر علیه‌السلام فرمود: زمانی که شهادت پدرم امام سجاد علیه‌السلام نزدیک شد، مرا به سینه چسبانید. سپس فرمود: پسرم! به تو وصیت می‌کنم آن وصیتی که پدرم امام حسین علیه‌السلام در زمان شهادتش به من کردند و فرمودند: پدرشان امیرالمومنین علیه‌السلام آن وصیت را به ایشان کرده است و فرموده‌اند: فرزندم! بپرهیز از ستم بر کسی که یاوری جز خدا ندارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی انفاق را فرهنگ اهل‌بیت و امام سجاد علیه‌السلام کرد و گفت: در حادثه سیل ایران اسلامی در شرایطی قرار دارد که اگر هر یک از کشورهای دنیا در این شرایط باشد فلج و با سقوط حتمی مواجه خواهد شد؛ این در حالی است که گسیل کمک‌های مردمی و نهادهای مومن و انقلابی چون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش، نیروی انتظامی و بنیادها و نهادهای انقلابی دیگر این واقعه را مدیرت و تا حدود ساماندهی کرده‌اند.

عضو هیئت‌علمی جامعه المصطفی العالمیه در پایان با اشاره به اقدام احمقانه ترامپ مبنی بر تروریستی اعلام کردن سپاه، عنوان داشت: از اقدام ترامپ نباید ناراحت شد؛ چراکه تاریخی حماسی اسلام به ما آموخته است دشمنی که در صحرای کربلا به امام مسلمانان تهمت خارجی بودن را زد به منفورترین عبرت تاریخ تبدیل شد.


rastaxiz

سردبیر

ردا؛ رسانه عصر امت امامت | انتشار یادداشت و تحلیل اصحاب قلم

نظرات خوانندگان